Konkursy polonistyczne

28 października 2016 r. w Zespole Kształcenia i Wychowania w Rywałdzie odbył się Międzyszkolny konkurs humanistyczny pt. ” Szranki humanistyczne”. Naszą szkołę reprezentował zespół składający się z trojga uczniów z klasy VI c: Oliwii Koseckiej, Damiana Szynalewskiego i Jana Wojewódzkiego. Uczniowie najpierw indywidualnie rozwiązywali test humanistyczny, a następnie grupowo zmagali się z zadaniami dotyczącymi związków frazeologicznych i przysłów. Naszej drużynie udało się zająć zaszczytne pierwsze miejsce. Gratulujemy.

20 października odbyły się eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Do kolejnego etapu zakwalifikowały się trzy uczennice: Agata Niedziela, Michalina Spychalska i Oliwia Kosecka. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów 16 grudnia, podczas konkursu rejonowego.

Kategorie: Bez kategorii